Szanowni Państwo,
w roku 2024 po wielu staraniach powstało Polskie Towarzystwo TFP, jako platforma skupiająca psychoterapeutów utożsamiających się z Psychoterapią Skoncentrowaną na Przeniesieniu. Polska jest krajem specyficznym na psychoterapeutycznej mapie świata, nie tylko Europy, bowiem posiada ona procentowo najliczniejszą grupę psychoterapeutów określających swoją pracę w oparciu o psychodynamiczną modalność. Jednocześnie, tylko część tej grupy psychoterapeutów stara się pracować z pacjentami w oparciu o model opracowany przez dr. Otto Kernberga, a następnie jako TFP przez współpracowników zrzeszonych w ISTFP.
To właśnie środowisko psychoterapeutów związanych z Polskim Towarzystwem TFP, Polskim Towarzystwem Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, od kilkunastu lat bierze udział w szkoleniach własnych w zakresie TFP, zdobywa certyfikaty psychoterapeuty oraz superwizora-nauczyciela TFP, organizuje szkolenia, seminaria i superwizje, starając się systematycznie rozwijać psychoterapię TFP w Polsce, dbając o jej merytoryczne standardy, zachęcając psychoterapeutów już wykształconych w zakresie psychoterapii psychodynamicznej, co specjalistycznych szkoleń.
Taka postawa naszego środowiska skutkuje bardzo dużym zainteresowaniem psychoterapią TFP, chęcią podejmowania szkoleń, co w tym momencie przekłada się na kilkanaście grup będących w trakcie szkolenia do certyfikatu psychoterapeuty TFP.
Obecna Konferencja pod tytułem „Psychoterapia Skoncentrowana na Przeniesieniu – wczoraj i dziś” jest społeczną – mamy nadzieję, również na arenie międzynarodowej – inauguracją naszej działalności. Pragniemy zachęcić do udziału w tym przedsięwzięciu psychoterapeutów zainteresowanych TFP z Polski i całego świata, licząc na to, że zaproszeni przez nas tak wspaniali goście jak Otto Kernberg, Frank Yeomans, Nel Drajier i Luis Valenciano, z pewnością dostarczą nam wszystkim wielu powodów do refleksji nad psychoterapią, którą uprawiamy w naszych gabinetach.
Do zobaczenia wkrótce
dr Maciej Wilk
Prezes PTTFP
Konferencja będzie online, w języku polskim i angielskim wraz z tłumaczeniem symultanicznym.
Rejestracja uczestników konferencji – odbędzie się najpóźniej do dnia 21.05.2025 (środa). Ze względu na wymogi techniczne, zarejestrowane zostaną tylko te adresy e-mail osób, których wpłata została zaksięgowana, na koncie Towarzystwa TFP, do tego dnia (tj. do 21.05.2025).